fbpx

Ebook elektroniczna wersja tradycyjnej książki

Dodał(a): Marta Rybiak

5 wrz, 2022
eBook

Dlaczego tworzenie ebooków staje się coraz bardziej popularne?

W dzisiejszym świecie powstają e-wersje niemal wszystkiego. Nie powinno to nikogo dziwić. Każdy z nas, poszukując informacji czy rozrywki, najpierw wpisze zapytanie w Google, a każdy kto coś sprzedaje chce być znaleziony na tym największym targowisku w dziejach ludzkości.

Elektroniczny dostęp do treści, które kiedyś można było uzyskać tylko z książek, to duże ułatwienie życia. Ebook dostępny jest w bibliotece lub księgarni internetowej, która czynna jest non-stop. Wystarczy kliknąć i setki tytułów są od razu w Twoim zasięgu. Znacznie poszerza to zasięg i możliwość czytania najróżniejszych treści.

Ebook to wersja elektroniczna przygotowana tak, aby dla tych którzy potrzebują istniała możliwość druku w bardzo dobrej jakości. Posiadanie setek tytułów w jednym miejscu i odtwarzania na dowolnym urządzeniu, takim jak smatfon, czytnik, komputer, tablet, to niewątpliwe wielkie udogodnienie i komfort, jakiego czytelnicy nie mieli nigdy wcześniej.

Tworzenie ebooków jest coraz popularniejsze

Czy tworzenie ebooków jest dla każdego?

Jest i nie jest. Każdy kto ma coś do przekazania, może napisać książkę. Aby jednak książka się sprzedawała, musi się spodobać. Bardzo dużo zależy od umiejętności artystycznych autora, ale także od jego zdeterminowania i pracowitości. O ile napisanie powieści jest dla pisarzy z porządnym warsztatem, o tyle np. poradniki czy raporty są formą przekazu doskonałą dla ekspertów w danej dziedzinie. Każda tematyka znajdzie swoich czytelników, a jej e-wersja, z racji swej łatwej dostępności, może pomóc w dotarciu do szerokiego grona.

Projektowanie i składanie ebooków artystyczne wyzwania dla grafika

Tworzenie ebooków, to proces. Aby powstała spójna i klarowna w przekazie książka, niezależnie od tego, czy wydana tradycyjnie czy elektronicznie, musi powstać projekt. Treść musi być ciekawa i inspirująca lub odpowiadać na pytania np. w przypadku poradników. Przede wszystkim musi jednak bić z niej prawda. Indywidualność i autentyzm przekazu, są podstawą do zaistnienia na rynku i pokazania się w oceanie podobnych treści.

Książka, choć jest dziełem artystycznym, jest też produktem, który ciężko będzie sprzedać bez właściwego opakowania. Proces, którego efektem jest oprawa graficzna ebooka, to przede wszystkim proces rozpoznania tego, co autor chce przekazać, jakie przyświecają mu idee, jakie wartości reprezentuje.

Tworzenie ebooków to artystyczne wyzwanie dla grafika

Projektowanie i składanie ebooków to artystyczne wyzwania dla grafika. Jego rolą jest przekucie wszystkich informacji od twórcy w obraz, który będzie wizytówką jego pracy. Okładka, bo o niej mowa, to obraz, którego autor książki jeszcze nie namalował. Zresztą, pozostałe elementy szaty graficznej, takie jak: kolory, zdjęcia, układ stron, wszystkie w jakimś stopniu odzwierciedlają postać twórcy i jego przesłanie.

Gotowy projekt doskonale pasuje do zastosowania w dalszych działaniach marketingowych np. w mediach społecznościowych lub jako ulotki reklamowe.

Dzisiejszy świat otwiera możliwości przed wszystkimi tym, którzy mają coś do powiedzenia.
Ebook to zdecydowanie jedna z najlepszych i najbardziej dostępnych form własnej publikacji.

Dyplomowana dziennikarka i specjalistka public relations z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży. Pasjonatka customer experience. Prywatnie miłośniczka podróży, górskich wędrówek, dobrej kuchni i fotografii.
0 komentarzy