fbpx

20 powodów za które lubimy sklepy online

Dodał(a): Mateusz Parucki

25 lis, 2022
Za co lubimy Sklepy Online

Sklepy internetowe to doskonałe, nowoczesne narzędzie sprzedażowe. Pokochali je sprzedawcy, doceniając za możliwości, których nie była w stanie zagwarantować tradycyjna sprzedaż stacjonarna. Cieszy się też ogromnym zainteresowaniem klientów, którzy każdego dnia zamawiają w Internecie ulubione produkty. Rynek e-commerce to przyszłość. Szczególnie od 2020 roku, czyli wybuchu pandemii, zaczął przynosić olbrzymie zyski. Co ciekawe, wielu klientów polubiło zakupy online tak bardzo, że kontynuuje je do dnia dzisiejszego. Wielu z nas nie wyobraża już sobie codzienności bez zakupów online. Niepostrzeżenie stały się częścią naszego świata i z pewnością zadomowią się w nim na długo.

Nie oznacza to oczywiście, że sprzedaż stacjonarna pójdzie do lamusa, wciąż ma ona przecież wiele zalet. Sklepy internetowe to jednak ciekawa alternatywa oraz uzupełnienie sprzedaży stacjonarnej o te aspekty, których nie była w stanie zapewnić. Różne aspekty naszego życia przenoszą się do świata online i coś co jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia, dziś jest głęboką normą. Nikogo nie dziwią więc zakupy internetowe. Online kupimy dziś właściwie wszystko, korzystając z bardzo bogatej oferty krajowych i zagranicznych sklepów internetowych.

Nie ulega wątpliwości to, że sklepy internetowe mają szereg zalet. To one przesądziły przecież o tym, że tak dobrze przyjęły się na rynku. Poniżej przedstawiamy 20 zalet, za które zarówno sprzedawcy, jak i klienci pokochali taką formę zakupów.

Sprawdź także: Którą platformę ecommerce wybrać?

Wygoda

Wygoda sklepów internetowych

Nie ma chyba wygodniejszej formy robienia zakupów niż z własnej kanapy lub ulubionego fotela. Zamiast biec do sklepu stacjonarnego, można załatwić wszystko spokojnie i bez pośpiechu. W relaksującej atmosferze, z kubkiem ulubionej herbaty. Nie musimy stać w kolejne czy przymierzalni oraz martwić się, że nasza karta płatnicza akurat dzisiaj w długiej kolejne zostanie odrzucona. Czy nie brzmi to jak zakupy idealne? Być może przekona nawet fanów sklepowych maratonów.

Oszczędność czasu

Brak czasu spędzonego na dojeździe do sklepu, stania w kolejkach. Zakupy w sklepach internetowych robi się za pomocą kilku kliknięć, więc jest to niezaprzeczalna oszczędność czasu. Do tego można być w kilku sklepach jednocześnie. Podczas tradycyjnych zakupów przejście z jednego sklepu do drugiego zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Szczególnie gdy znajdują się one w innych punktach miasta.

Ogromna różnorodność w jednym miejscu

W Internecie jest wszystko, a nawet więcej. Tylu sklepów nie znajdziemy choćby w największym centrum handlowym. Mamy dostęp do wielu marek, o które trudno w sklepach stacjonarnych, szczególnie gdy mieszkamy w mniejszym mieście.

Niższe ceny

Często w sklepach online możemy znaleźć produkty w atrakcyjniejszych niż stacjonarnie cenach. Dzieje się tak głównie ze względu na popularną formę współpracy z dostawcą zwaną dropshipping – czyli przeniesieniu wysyłki towaru na dostawcę (a nie sprzedawcę). Sprzedawca nie ponosi kosztów związanych z magazynowaniem oraz pakowaniem produktu przez co może zaproponować znacznie niższe ceny względem konkurencji.

Dostawa pod same drzwi

Dostaw ze sklep internetowego do drzwi Twojego domu

Koniec z dźwiganiem ciężkich toreb i wnoszeniem ich na górne piętra. Dzięki zamówieniu w sklepach online zyskujemy dostawę pod same drzwi.

Wyszukiwanie konkretnych produktów

W Internecie, dzięki wyszukiwarkom i filtrom, dużo łatwiej jest znaleźć konkretny, interesujący nas produkt.

Bezproblemowe zwroty

W sklepach internetowych mamy takie same prawa jak w stacjonarnych. Jeśli produkt nie spełnia naszych wymogów, przysługuje nam zwrot. Nie trzeba nawet podawać jego przyczyny.

Elastyczność

Sklepy online otwarte są cały czas, bez ograniczeń czasowych. Pracują w weekendy, święta, nie biorą urlopów.

Idealne dla introwertyków i przeciwników sklepowych maratonów

Nie wszyscy lubią tłoczne i głośne centra handlowe. Jeśli należysz do tej grupy, z pewnością zakupy w sklepach internetowych są doskonałą alternatywą.

Stosunkowo tanie w utrzymaniu

Prowadzenie sklepu internetowego nie niesie za sobą wysokich kosztów prowadzenia działalności. Dzięki temu to bardzo atrakcyjna alternatywa na biznes.

O globalnym zasięgu

Zasięgi sklepów internetowych nie ogranicza czas, miejsce, kraj… Klientów można znaleźć wszędzie, a poprzez stabilne połączenie z Internetem kilometry nie są przeszkodą.

Proste w obsłudze

Sklepy internetowe projektowane są tak, by były maksymalnie proste w obsłudze, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Bezpieczne

Płatności online to dziś norma, nikogo nie dziwią już takie przelewy. W sklepach internetowych zrealizujesz je szybko i bezpiecznie.

Czynne całą dobę

Sklepy internetowe nie obowiązują godziny pracy, one pracują cały czas. Nie ma więc ryzyka, że nie zdążymy przed zamknięciem sklepu i „pocałujemy klamkę”.

Pozwalające na kontrolę wydatków

Robiąc zakupy online łatwiej kontrolować wydatki, gdyż cały czas mamy na nie podgląd i jesteśmy w stanie aktualizować na bieżąco nasz koszyk.

Więcej czasu do namysłu

W sklepach stacjonarnych często kupujemy coś pod wpływem chwili, emocji. Sklepy online pozwalają lepiej zapoznać się z produktem i zastanowić, czy chcemy go kupić.

Brak ograniczeń związanych z miejscem

Mieszkasz w małej miejscowości, gdzie ciekawych sklepów jest jak na lekarstwo? Nic nie szkodzi, ponieważ w sklepach internetowych nie jest to żadna przeszkoda. Zakupy mogą być wysłane do najodleglejszych zakątków kraju, a nawet świata.

Mierzalne rezultaty sprzedażowe

Sklepy internetowe jak żadne inne pozwalają mierzyć efekty swoich działań. Liczne narzędzia analityczne dostarczają sprzedającym cennych wniosków.

Biznes dla każdego

Nie trzeba być ekspertem, żeby prowadzić własny sklep internetowy. Wystarczy pomysł, chęci do nauki i zapał do pracy. Trzeba również pamiętać, że „nie od razu Rzym zbudowano” i czasem potrzeba czasu, aby sklep internetowy odniósł oczekiwany sukces. Pamiętajmy też, że mimo możliwości prowadzenia sklepu samodzielnie, warto czasem zasięgnąć opinii specjalistów, na przykład w kwestii tworzenia sklepów internetowych lub marketingu. Ich uwagi mogą być bezcenne i znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży.

Sklepy internetowe są … „Przyszłościowe”!

Tak jest, sklepy internetowe to z pewnością przyszłość w dziedzinie handlu. Wciąż jest w nich miejsce dla nowych przedsiębiorców, liczy się jednak pomysł, innowacyjność i kroczenie za zmianami. Z pewnością najbliższe lata przyniosą kolejne usprawnienia, dzięki którym użytkownicy jeszcze chętniej korzystać będą z internetowych zakupów. Szczególnie młode pokolenie nie wyobraża już sobie bez nich codzienności.

Cześć! Mam na imię Mateusz, rocznik '88. Jestem założycielem oraz wspólnikiem firmy Ciekawa Strona. Swoją przygodę z kodowaniem stron internetowych zacząłem w 2004 roku, a pierwszy komercyjny projekt oddałem klientowi w 2007 roku. Od 2012 r. realizuję kampanie reklamowe w Google Ads, a od 2017 optymalizuję strony i sklepy internetowe pod kątem SEO. Moje specjalizacje to: ecommerce, kampanie reklamowe w Google Ads oraz optymalizacja techniczna pod kątem Pozycjonowania (SEO).
0 komentarzy